25 Gminny Konkurs Recytatorski – Pegazik. 04.03.2022 r.

Nasze sukcesy w XXV Gminnym Konkursie Recytatorskim Pegazik, to jedno drugie miejsce, dwa trzecie miejsca, wyróżnienia oraz podziękowania.
Uczniowie młodsi przedstawiali interpretację wiersza. Natomiast starsi uczniowie prezentowali wybrany wiersz oraz prozę.

Oskar, uczeń klasy czwartej, zaprezentował interpretację wiersza Jana Twardowskiego – „W klasie”. Hanna, uczennica także czwartej klasy, przygotowała mniej znany wiersz, „Wędrowały dwa wielbłądy”- autorstwa Emili Waśniowskiej.
Starsze koleżanki wyrecytowały:
Wiktoria, wiersz „Marzenie”- Vorosmarty Mihaly, proza – fragment z „Małego Księcia”.
Alicja, proza -„Gdy w dorosłe” – Zbigniewa Teofila Jacha, proza fragment z publikacji „Ciasto ze szczyptą nadziei…”
Nina, wiersz wybrała taki sam jak Alicja, prozę natomiast wybrała z książki „Trzy kroki od siebie”.
Lena, wiersz „Sprawiedliwość” Jana Twardowskiego, fragment prozy zadeklarowała z „Oskara i pani Róży”.
Martyna, wiersz „Prospekt” Wisławy Szymborskiej, prozę, podobnie jak Lena, wybrała z „Oskara i pani Róży”.
Laureaci etapu gminnego z miejsc I, II, III zakwalifikowali się do dalszego etapu konkursu, czyli powiatowego. Etap powiatowy konkursu odbędzie się 22 marca br. w Brzegu Dolnym w bibliotece Tama.

WhatsApp-Image-2022-03-04-at-12.41.36

Zdjęcie 1 z 30