DZIEŃ ZIEMI w grupie Myszki

      „Ochroń Zimę, bądź jej przyjacielem…” wyśpiewały przedszkolaki z grupy Myszki, świętując Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach o tematyce proekologicznej. Wysłuchały wiersza pt.” Strażnicy przyrody”, z którego dowiedziały się jak dbać i chronić przyrodę.

Wspólnymi siłami udało nam się także wyjaśnić znaczenie tajemniczego słowa recycling i co oznaczają poszczególne kolory pojemników na odpady. Jednak najbardziej ekscytującym zajęciem było wykonanie eko-zabawki z wykorzystaniem odpadów. Pomysłów i inspiracji było wiele: wśród chłopców królowały samochody, dziewczynki z kolei skupiły się na pszczółkach, zajączkach, motylkach. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą twórczością. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Powstałe eko- zabawki zostaną zgłoszone do konkursu organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 1.

Opracowały wychowawczynie grupy Myszki