GDZIE MOŻESZ OTRZYMAĆ INFORMACJE DOTYCZĄCE POMOCY UKRAINIE

Przypominamy wszystkim, którzy maja chęć niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy  o śledzeniu  strony fb „Brzeg Dolny Solidarny z Ukrainą”, na której zamieszczone są najnowsze informacje dotyczące udzielania pomocy.

Fundacja Rozwoju Gminy Brzeg Dolny prowadzi oficjalną zbiórkę pieniędzy, która jest wyrazem solidarności z Ukrainą🇺🇦 a jednocześnie zapewni konkretną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy znajdą schronienie na terenie naszej gminy.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na żywność, artykuły higieniczne i podstawową pomoc materialną dla uchodźców.

Każda złotówka to gest wsparcia i solidarności z naszymi sąsiadami.

Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Rozwoju Gminy Brzeg Dolny: 55 9583 1022 0100 1339 2001 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

To obecnie najlepsza forma pomocy, która pozwala szybko i sprawnie kupić najbardziej potrzebne rzeczy.

Na terenie naszego miasta uruchomione zostały również  dwa punkty zbiórki:

1. MOSIR przy ul. Wilczej – od godz. 8.00 do 20.00 (od poniedziałku do piątku),

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 5) przy ul. Zwycięstwa 10 – od godz. 15.00 do 21.00 (od poniedziałku do piątku).