I POWIATOWY KONKURS MISTRZOWIE LEKTUR SZKOLNYCH

,,7 kwietnia 2022 r. o godzinie 9.00 odbędzie się I Powiatowy Konkurs Mistrzowie Lektur Szkolnych w sali sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Wołowie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania lektur szkolnych oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. Projekt trwał od października 2021 do 25 marca 2022. Szkolny koordynator wyłonił drużyny, które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych,,.

Zwycięzcy w etapie szkolnym Konkursu Mistrzowie Lektur Szkolnych to:

klasa IV: Sara Parysek, Nadia Kostrzewa,Amelia Żuczek
Klasa V: Bartosz Wróbel, Tymon Groner, Filip Wójcik
Klasa VI: Mają Biernacka, Daria Nowotyńska, Bartosz Solarewicz
Klasa VII: Kryspin Lorek, Hanna Drozdowska, Lena Adamska,
Klasa VIII: Maja Wąsik

,,Uczestnicy wyposażeni w kolorowe markery, kredki i mazaki proszeni są o przybycie na to wydarzenie w przebraniu za ulubioną postać literacką.
Ten element wyglądu drużyny będzie podlegał dodatkowej punktacji.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas XV Powiatowej Gali Laureata dnia 08 czerwca 2022 r., o czym zwycięzcy zostaną poinformowani. Serdecznie zapraszamy do udziału w finale powiatowym,,.

Szkolny koordynator konkursu Zofia Kuczyńska