Młody Poliglota- wyniki konkursu

Z początkiem wiosny odbył się w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie  Powiatowy Konkurs Językowy Młody Poliglota dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. Jego celem było wspieranie młodzieży w rozwijaniu kompetencji językowych, mobilizowanie do samodzielnej pracy oraz nagradzanie wysiłków uczniów i nauczycieli. 

W zawodach wzięło udział 19 uczestników z siedmiu szkół powiatowych.  Poliglotką  roku 2024 została Liliana Ottlik, która zmagała się z testem konkursowym w języku angielskim i niemieckim. Liliana reprezentuje Niepubliczną Szkołę Podstawową w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie, a nad jego nauką czuwa pani Jadwiga Trześniowska i pani Adrianna Rygałło. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica także z Zespołu Szkół Społecznych, Julia Rydzak . Julia również biegła jest w języku angielskim i niemieckim, dzięki pani Jadwidze Trześniowskiej i Adriannie Rygałło. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Babczyński ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Kopernika w Brzegu Dolnym. Jędrzej  biegły jest w języku angielskim i hiszpańskim, miedzy innymi dzięki pani Danucie Grygonis.

Dziękuję wszystkim  za udział w konkursie, gratuluję laureatom oraz ich nauczycielom i zapraszam już dziś do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Laureatów zapraszam  5 czerwca 2024 r. na Galę Laureata. Pięknie dziękuję również członkom jury.

Ewa Nowak- doradca metodyczny nauczania języków obcych