Narodowe Święto Niepodległości w klasach 1-3

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z ZSP nr 1  w Brzegu Dolnym uczcili to święto poznając historię z tego okresu poprzez filmy edukacyjne, rozwiązywanie quizów oraz przygotowując przepiękne kotyliony narodowe.

Dnia 10 listopada 2021 r odbył się uroczysty apel z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości. Miały miejsce trzy spotkania w sali gimnastycznej z podziałem na klasy ze względu na reżim sanitarny.  Akademię przygotowała klasa 2 d pod opieką wychowawcy klasy i pani bibliotekarki. Uczniowie wykonali montaż słowno- muzyczny. Wykorzystane wiersze mówiły o tym, co Polska musiała przejść, zanim stała się niepodległym państwem, czym jest niepodległość i co znaczy Polska. Akademię zakończył dynamiczny taniec z flagą Polski, wykonany przez cztery uczennice. Dzieci uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości uczyły się szacunku i miłości do ojczyzny.