Przedszkolaki z wizytą w bibliotece „TAMA”

   W poniedziałek 15 listopada dzieci z grup: Myszki i Misie wybrały się do biblioteki na prezentację multimedialną pt. „Ekologia dla przedszkolaka”.

Podczas wykładu dzieci dowiedziały się jak segregować odpady, co to jest recykling? i jak oszczędzać wodę. Po części teoretycznej mogły  sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując  łamigłówki i zadania na tablicy interaktywnej.   W dalszej części spotkania Pani bibliotekarka zapoznała przedszkolaki z zasobami biblioteki, nie tylko tymi tradycyjnymi w postaci zbiorów książek ale również z dostępnymi multimediami. Wiele emocji i zainteresowania wzbudził „dywan” interaktywny czy konsola do gier. Dzieci dowiedziały się, że aby korzystać  z zasobów  biblioteki trzeba się  do niej zapisać. Do czego gorąco zachęcamy!