Szczepienie przeciwko HPV dla dziewcząt i chłopców z gminy Brzeg Dolny

Gmina Brzeg Dolny od 2012 roku realizuje „Gminny program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w Gminie Brzeg Dolny” dla uczniów szkół podstawowych urodzonych w 2010 roku, zamieszkałych i zameldowanych w gminie Brzeg Dolny. Od 2022 roku szczepieniami objęci zostali również chłopcy.

Szczepienie przeciwko wirusowi HPV jest obecne w polskim kalendarzu szczepień zalecanych. Są one w całości finansowane z budżetu Gminy Brzeg Dolny. W roku obecnym szczepieniami objęte zostaną dzieci (dziewczęta i chłopcy) urodzone w 2010 roku. Szczepienia są dobrowolne, odbywają się za zgodą rodziców. Dzieci, których rodzice wyrażą zgodę na szczepienie, zostaną nim objęte.

Rodzice dzieci urodzonych w 2010 roku otrzymają ze szkoły formularz deklaracji do wypełnienia. Informacje na temat szczepienia wraz z formularzem deklaracji o wyrażeniu zgody na szczepienie znajdują się również na stronie internetowej www.bip.brzegdolny.pl, w zakładce „Programy zdrowotne/szczepionka przeciwko HPV” oraz na stronach internetowych szkół.

Wypełnione, zeskanowane deklaracje rodzic powinien złożyć w terminie do dnia 10 lutego 2023 roku (piątek) do szkół. Deklarację można złożyć również w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym przy ulicy Kolejowej 29, w budynku oficyny, I piętro, pokój nr 105.

Informacja o terminie szczepienia zostanie podana po wyborze realizatora szczepień.

Zgoda na szczepienie poniżej do pobrania w formacie pdf

# Plik Opis
1 pdf zgoda na szczepienie