VI Konkurs na gadkę „Gadajcie, coście we wsi jadali”

Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia w ramach Miesiąca Języka Ojczystego.

Tegoroczna edycja polega na przygotowaniu gwarowego niewierszowanego,
wcześniej nieprezentowanego monologu. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych.

*
VI Konkurs na reklamę
Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci,skąd jesteś”

Konkurs jest kierowany do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.Ich zadaniem będzie nakręcenie filmu reklamującego dowolny produkt, ideę lub usługę.
        *
 Konkurs „Twoja dzielnica — Twoja mównica”
Czym jest socjolekt i co go odróżnia od gwary i żargonu? To temat, który zgłębią uczestnicy tego konkursu. Polega on na stworzeniu oryginalnej pracy literackiej, w której zostanie zaprezentowana wybrana odmiana środowiskowa języka polskiego (np. język lekarzy, kolejarzy, muzyków, mechaników itd.). Gatunek pracy jest dowolny, może być to opowiadanie, wiersz, piosenka, scenariusz itd. Konkurs jest kierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz
wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

 Termin nadsyłania prac 31 marca 2021 r. 

Szczegóły oraz regulaminy z formularzami zgłoszeniowymi
dostępne są na stronie: http://mjo.uj.edu.pl/konkursy-2021/ 

Instrukcja korzystania z WeTransfer:
http://mjo.uj.edu.pl/wp-content/uploads/WeTransfer_instrukcja.pdf