Wizyta w Bibliotece

Na początku października. uczniowie klas 2 b i 2 c odwiedzili nową Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną „Tama: w Brzegu Dolnym.

Uczniowie z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Niektórzy byli wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z nowo powstałą biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci mogły skorzystać z maty interaktywnej, a więc każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Wychowawcy klas