Wolontariusze ZSP1 na cmentarzu przy Kaplicy św. Jadwigi.

Więc w takiej ciszy ukryty ja – liść,

oswobodzony od wiatru,

już się nie troskam o żaden z upadających dni”. [Karol Wojtyła]

Gdy nadchodzi 1 i 2 listopada –  czas ciszy i zadumy  związany ze Świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym – wszyscy, niezależnie od tego w co wierzą, odwiedzają cmentarze i miejsca śmierci drogich osób, aby zapalić znicze i pomodlić się przy mogiłach. Należy jednak w tym czasie pamiętać, że to nie tylko pięknie przystrajające groby chryzantemy czy coraz bardziej okazałe znicze będą świadczyć o naszej pamięci i czci, ale zaduma nad sensem życia, wspomnienie tej bliskiej nam osoby i modlitwa za zmarłego

W ostatnich dniach października, wolontariusze z ZSP Nr1 w Brzegu Dolnym, pod opieką Pani Wioletty Kuny, udali się na cmentarz przy Kaplicy św. Jadwigi, aby posprzątać zaniedbane i opuszczone groby. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej inicjatywie, ponieważ wiedzą, jak pamięć o zmarłych jest ważna, ale także to, że nie wystarczy 1i 2 listopada postawić znicz na grobie, żeby oddać cześć zmarłym. Dlatego też podjęli się trudu porządkowania opuszczonych grobów, aby w ten sposób oddać cześć zmarłym i uczyć się poszanowania dla miejsca pochówku.

Opiekun SU i Wolontariatu