Zebranie w sprawie przyjęcia dzieci uchodźców z Ukrainy do dolnobrzeskich szkół / Нарада щодо прийому дітей-біженців з України до шкіл Долнобжега.

Zapraszamy rodziców dzieci uchodźców z Ukrainy na zebranie w sprawie przyjęcia dzieci do szkół podstawowych, Liceum Ogólnokształcącego i przedszkola. Zebranie odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wilczej 10.

Informujemy, że planowane jest otworzenie następujących oddziałów przygotowawczych, w których zapewniona zostanie pomoc asystenta nauczyciela w języku ukraińskim:

• klasy I-III szkoła podstawowa – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Wilcza 4,
  • klasy IV-VI – szkoła podstawowa – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. Młodzieżowa 2,
  • klasy VII-VIII – szkoła podstawowa – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 ul. Zwycięstwa 10,
  • przedszkole grupa 4-5 latków. Dzieci młodsze będziemy przyjmować w miarę posiadania wolnych miejsc – Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1 ul. Wilcza 4,
  • Liceum Ogólnokształcące – ul. Wilcza 10.

Podczas zebrania rodzice będą proszeni o wypełnienie wymaganych wniosków i oświadczeń o ukończeniu przez dzieci poszczególnych klas w ukraińskich szkołach. Prosimy o zabranie ze sobą posiadanych dokumentów dotyczących edukacji dzieci w Ukrainie oraz paszportów lub innych dokumentów, na podstawie których dzieci przekroczyły granicę. Zapewniamy pomoc tłumacza.

Нарада щодо прийому дітей-біженців з України до шкіл Долнобжега

Запрошуємо батьків дітей-біженців з України на збори щодо прийому дітей до ДНЗ, ЗОШ та дитячих садків. Зустріч відбудеться в понеділок о 18.00 в актовій залі ЗОШ по вул. Вільча 10.

Нагадуємо, що планується відкриття таких підготовчих відділень, де буде надаватися допомога асистента вчителя з української мови:

І-ІІІ ступенів ДНЗ – Комплекс школи та дитячого садка №1 вул. Wilcza 4,
IV-VI класи – початкова школа – Комплекс школи та дитячого садка №1 вул. Młodzieżowa 2,
VII-VIII класи – ДНЗ – Комплекс школи та дитячого садка №3 вул. Перемога 10,
група дитячого садка 4-5 років. Приймемо дітей молодшого віку, як тільки з’являться вільні місця – Комплекс школи та садочка №1, вул. Wilcza 4,
Середня школа – вул. Вільча 10.
Під час зборів батькам буде запропоновано заповнити необхідні заяви та декларації про закінчення кожного класу в українських школах їхніми дітьми. Будь ласка, візьміть із собою будь-які документи щодо навчання дітей в Україні та паспорти чи інші документи, на підставі яких діти перетнули кордон. Надаємо перекладача.