Świetlica Szkolna

Wychowawcy świetlicy:

  • Agnieszka Łukojko-Bobrowska
  • Agnieszka Czerwińska
  • Irmina Szumilas-Gidel
  • Katarzyna Styczeń

Ramowy plan dnia w świetlicy:

Ramowy plan dnia w świetlicy przy Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr 1 w Brzegu Dolnym
na rok szkolny 2023/2024

godzinaRodzaj zajęć
6:15-7:45  Przychodzenie dzieci na świetlicę. Zabawy wg indywidualnych zainteresowań dzieci, konstrukcyjne, tematyczne, gry planszowe, układanie, rysowanie. „Poranek z książką” – czytanie czasopism lub lektur własnych. Wyjście na lekcje.  
8:00-11:15Grupa dopołudniowa: Zajęcia dydaktyczne wg planu pracy. Prace indywidualne i grupowe w zespołach zadaniowych. Zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze, zabawy tematyczne, pogadanki i rozmowy, programy i filmy edukacyjne, konkursy, quizy w zależności od potrzeb grupy. Gry i zabawy dowolne i zorganizowane. Pomoc w odrabianiu lekcji wg potrzeb dzieci.  
11:15-12:00  Obiad. Czynności organizacyjne.  
12:00-15:00  Grupy popołudniowe: Zajęcia dydaktyczne wg planu pracy. Prace indywidualne i grupowe w zespołach zadaniowych. Zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze, zabawy tematyczne, pogadanki i rozmowy, programy i filmy edukacyjne, konkursy, quizy w zależności od potrzeb grupy. Gry i zabawy dowolne i zorganizowane. Pomoc w odrabianiu lekcji wg potrzeb dzieci.  
15:00-16:15  Zabawy wg indywidualnych zainteresowań dzieci, konstrukcyjne, tematyczne, gry planszowe, układanie, rysowanie, oglądanie filmów i programów dla dzieci. Rozmowy indywidualne z dziećmi i rodzicami. Czynności organizacyjno-porządkowe.  

Dzienny rozkład zajęć podlega modyfikacjom zgodnie z aktywnością i zainteresowaniami uczniów.

REGULAMIN ŚWIETLICY

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [21.40 KB]

KONTAKT:

tel: 71 319 99 11 wew 25

e-mail: swietlica@brzegdolny.edu.pl

Dokumenty do pobrania:

WYDARZENIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

15.09-MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dnia 15.09.2023r dzieci ze świetlicy szkolnej obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoidsa, który napisał książkę „ The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Veshti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie. Dlatego jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym dniu zorganizowano wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wspólnie oglądaliśmy film „ The Dot”, malowaliśmy sobie kropki na twarzy, rozwiązywaliśmy karty pracy o tematyce kropki jak również bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe zainspirowane kropką. Był to świetny dzień który na długo utkwi w naszej pamięci.